Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Backlink Nedir? Doğal Backlink iyi mi Alınır?
#1
Backlink çalışması arama motorlarında üst sırada çıkmak için farklı sitelerden ya da paravanlarla oluşturulmuş link alma işlemine denilmektedir. Amaç öne çıkarılmak istenen web sitesinin kalıcı olarak üst sırada yer alarak görünürlük sayısının artmasıdır. Görünürlük arttıkça siteye olan güven artar ve sitenin otoritesi kuvvetlenir.
 
Backlink alırken spam olmayan sitelerden bağlantı almak gerekir. Bununla birlikte farklı temalardan değil öne çıkarılmak istenen sitenin temasına uygun yerden backlink almak gerekir. Organik naturel şekilde büyümek için aynı kategoride link alınarak internet sayfası kuvvetlendirilir. Özellikle dofollow bağlantı alımı sitenin hızlı bir halde büyümesine destek sunar. Bu yüzden toplu olarak backlink paketleri satılmaktadır. Paketlerin içinde emin ve kalıcı bağlantılar bulunduğu için internet sayfası hızlı bir halde büyür ve geniş kitlelere ulaşır. Günümüzde dış seo çalışması olarak backlink paketleri satın alınmaktadır. Bu paketlerin çoğunluğunda dofollow bağlantılar bulunmaktadır. Ancak satın almadan önce organik backlink alınması için aynı temada olan web sitelerinden bağlantı alınması fazlaca önemlidir. Aynı zamanda paketlerin içinde spam olan siteler yer almamalıdır.
 
Organik Backlink iyi mi Alınır?
 
            Backlink şu demek oluyor ki dış seo çalışması için satın alınan bağlantı kalitesi çok önemlidir. Doğru, kaliteli, yüksek hacimli web sitelerinden backlink paketi satın alınmalıdır. İçinde sektör dışında veya farklı dilde bir siteden bağlantı alınmaması gerekir. Aynı kategoride, uzun seneler yayında olan, popüler kaynaklardan backlink alınmalıdır. Bunun için toplu hizmet veren sistemler vardır. Bu sistemler backlink satın al yahut backlink hizmeti satın al şeklinde sunulmaktadır. Çoğunluğu dofollow bağlantılar almaktadır. Ancak 2020 yılında Google tarafından nofollow bağlantıları de önemsediğini duyurduktan sonrasında iki link şeklini eşit şekilde dağıtan paketler tercih edilmeye başlanmıştır. Backlink sayısı doğru orantılı bir halde yapılması sitenin kalıcı olarak üst sıralarda yer almasına destek sağlar.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi