Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çatı Pencereleri
#1
Bir çıkış penceresi, acil durumlarda, çoğunlukla evlerde kurulu olan bir acil çıkış kapısıdır. Bilmeniz gereken ve bir çıkış penceresi veya bodrum penceresinin nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken birçok şey var. Günümüzde birçok ev sahibi evlerine çıkış pencereleri takmaktadır. Bunlar çeşitli kullanımlara sahip olabilir. Bu pencereler, çoğunlukla depo veya çamaşır odası olarak kullanılan bodrum ve çatı katı gibi yerlere cömert bir doğal ışık kaynağı görevi görür. Ancak son zamanlarda bodrumlar ve çatı katları engellenebilen odalara dönüştürülmüş ve evlerde çıkış pencereleri bir zorunluluk haline gelmiştir.
 
Evinizin belirli yerlerine bir çıkış penceresi yerleştirilmiştir. Bu pencereler, acil bir durumda kurtarılabilmeleri için evde ikamet eden kişiler tarafından kolayca erişilebilir olmalıdır. Çıkış penceresi, yangın alarmının ve hızla kullanılan tavan arası merdivenlerinin genişletilmiş bir versiyonudur. Daha yüksek seviyelerde çıkış pencereleri : Bu pencereler evin üst katlarına yapıldığında çatıya inşa edilmeleri gerekir. Akılda tutulması gereken bir şey, erişimi çok daha kolay olacağı için tavan merdiveninin yakınına inşa etmektir. 
 
Güvenlik açısından, bu pencereler zeminler, çatılar ve bodrumlar gibi engellerin olduğu her odaya yapılmalıdır. Yeni bir ev inşa ettiyseniz, çatı katları ve bodrumlar dahil her odaya bir çıkış penceresi takılmalıdır. Tavan arasına bir çıkış penceresi kurduğunuzda, kolay ve hızlı erişim için her zaman bir çatı merdivenine sahip olun.  
 
Kaynak: https://cati.pencereleri.com/
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi